Príprava na pôrod

priprava na porod

  V kurze sa dozviete:

– ako si uľahčiť priebeh tehotenstva
– ako sa pripraviť na pôrod a do pôrodnice
– ako vybrať pôrodnicu a pediatra
– ako zvládnuť pôrod
– ako pripraviť pôrodný plán
– ako vyzerá cvičenie pre tehotné
– ako vyzerá jóga pre tehotné
– ako zapojiť muža do role otca

Predpôrodný kurz nás dokáže pripraviť na pôrod a materstvo. Ak chceme prežiť pôrod a materstvo bez obáv a s radosťou, je dobré sa naň pripraviť. Dozvieme sa rady ako vyberať pediatra, pôrodnicu, veľa informácií o pôrode, šestonedelí, kojení, cvičení pre tehotné vrátane jógy. Odbúrame obavy a zapojíme oteckov. Povieme si o podpore pondingu, pupočníkovej krvi a dalšie informácie.

Veľa prvorodičiek, ale aj opakovaných rodičiek má z tehotenstva a následného pôrodu veľké obavy, pretože nevedia čo majú čakať a ako sa budú cítiť. Je dobré sa na toto krásne obdobie pripraviť tak, aby samotný pôrod mohol prebehnúť hladko a rýchlo. Predpôrodný kurz nám napovie ako zvládať ranné nevoľnosti a opuchy nôh, ktoré trápia väčšinu rodičiek.

Určite je dobré nedržať hladovku, vždy mať poruke niečo malého na jedenie. Telo je najviac vyhladnuté po dlhej noci, kedy neprijímame žiadne jedlo. Malá maškrta na nočnom stolíku, ktorú zjeme pred tým než vstaneme, robí zázraky. Môžu to byť len obyčajné piškóty, sušienky alebo ovocie.

Opuchy nôh spôsobujú zadržované tekutiny v tele, ktoré po pôrode opäť vylúčime. Je nutné obmedziť látky podporujúce zadržiavanie vody – napríklad soľ a kofein. Predpôrodný kurz nám predstavý špeciálnu cievnu gymnastiku, ktorá pomáha spolu s príjmom jódu alebo kompresnými pančuchami. Pomôže aj pohánkový čaj, ktorý obsahuje prospešné látky pre vaše telo.

Predpôrodný kurz nám napovie ako sa pripraviť na pôrod, tvrdnutie bruška, alebo ako zvládnuť tehotenskú zápchu. Deloha, ktorá rastie sa aj spevňuje a následkom je postupné tvrdnutie bruška, ktoré je signálom, že všetko prebieha v poriadku.

Tehotné ženy sú dnes až príliš vyšetrované, aj ked sú úplne zdravé. Je nutné si dávať pozor na nadmerné užívanie horčíku, ktorý uvolňuje svaly a uspáva delohu, ktorá v deň pôrodu nechce začať rodiť. Treba si dať pozor na jeho prijímané množstvo a zamerať sa na príjem z prírodných zdrojov – napríklad čaj Rooibos aby ste nemali strach z pôrodu.

Ako prekonať strach z pôrodu

Majka Staňková

Lektorkou kurzu Pôrod bez obáv - predpôrodný kurz je Majka Staňková. Tehotným sa venuje dlhodobo. Odbúrava budúcim matkám strach a obavy z pôrodu, sprevádza ženy pri pôrodoch a pripravuje ich na pôrod a materstvo.

Naše dalšie kurzy