Kreslenie pravou hemisférou

Kreslenie pravou hemisférou

  V kurze kreslenia pravou hemisférou sa dozviete:
– ako nakresliť tvár aj s detailami
– ako vystihnúť rysy v tvári
– ako nakresliť verne vlasy
– ako nakresliť dokonalé ruky
– ako nakresliť profil
– ako nakresliť portrét
– ako nakresliť autoportrét

Kurz kreslenia pravou hemisférou konečne prináša návod ako úžasne zrýchliť naše videnie, chápanie súvislostí. V kurze sa zameriame na kreslenie portrétu, tváre podľa skutočnosti presne tak, ako sa učia študenti na výtvarných školách. Nebudeme sa obmedzovať na obyčajné kreslenie tváre podľa fotografií, ktoré sa v podobných kurzoch používa.

Pôvodná metóda kreslenia pravou hemisférou je naozajstné kreslenie podľa skutočnosti s priestorovou perspektívou. Metodika vychádza z kurzov americkej profesorky umenia Betty Edwards, ktorá sa dlhoročne zaoberala zapojením pravej hemisféry do tvorby. Medzi ľavou a pravou mozgovou hemisférou je zásadný rozdiel.

Ľavou polovicou mozgu napríklad počítame alebo rozprávame a je tu uložené centrum logiky a schematického rozmýšlania. Práve preto často kreslíme iba obyčajné schémy jedným ťahom (ako prasiatko, domček, strom) a myslíme si, že dar kresliť nám nebol vrodený. Pomocou metódy kreslenia pravou mozgovou hemisférou sa ale môžeme naučiť kresliť úplne všetci.

Tí, čo už kresliť niekedy skúšali, dobre vedia, že napríklad nakresliť správne ruky je veľmi ťažké. A aj na to vám poradíme tie najlepšie návody, triky a fígle. Naučíme sa postup, krok za krokom a následne je to už len otázka cviku a opakovania.

V kurze kreslenia pravou hemisférou presunieme pozornosť práve do pravej hemisféry, kde je uložené priestorové vnímanie. Tu sú uložené centrá pre kreativitu a intuíciu. A kreslenie je práve jedna z perfektných možností, ako rozvinúť tieto schopnosti.

Harmonicky začneme rozvíjať obidve hemisféry prepojujúc systematické myslenie s kreativitou, pomocou tvorivej kresby.

kreslenie pravou hemisférou

MgA. Petra Cibulková

Lektorkou kurzu Naučte sa kresliť správne - kreslenie pravou hemisférou je MgA. Petra Cibulková. Profesionálnej kresbe a malbe sa venuje cez 25 rokov a najmenej polovicu tejto doby vyučuje kreslenie a dalšie výtvarné techniky. Dokáže nakresliť presne to, čo práve vidí a je si istá, že naučí to isté aj vás, ktorí sa rozhodnete do kurzu prihlásiť.

Naše dalšie kurzy